Bakırın Tarihçesi

En son güncellendiği tarih: 25 Kas 2019

Tarihi çok eskiye dayanan ve bir döneme adını dahi vermiş olan Bakır bunun yanında sağlık için de çok önemlidir.

Ayurvedik sistem bir yaşam tarzı olup içinde bilincimizi yükselten, genel sağlık halimize olumlu özellikler kazandıran, yaşlanmayı geciktiren, aromaterapi ve sportif aktiviteler barındıran, genel olarak yaşam kalitemizi yükselterek daha mutlu, daha huzurlu olmamızı sağlayan etkileri barındıran bir sistemdir.

Ve bu sisteme göre temel sıvı kaynağımız olan su, bakır kaplarda muhafaza edilip içildiğinde bir şifa kaynağı olarak kabul edilip iyileştirici gücü olduğuna inanılan “Tamara Jal” etkisine sahip olur

Buraya kadar olan kısımlar bir geleneğin ve inanışın bugüne taşınması ile ilgiliydi.

Bilimsel olarak ise melanin üretimi açısından oldukça etkili olan bakır vücudu koruyup ciltteki yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar, akne ve kızarıklıkların önüne geçer.

Vücuttaki bakır seviyesinin eksikliği tiroid bezlerinin düzenli çalışmasını engeller ancak bakır, tiroid bezinin fonksiyonlarını yerine getirmesi için ihtiyaç duyduğu önemli minerallere sahiptir. Bunu da bakır bardakta içtiğimiz suyla elde edebiliriz. Bakır bardaktan su içildiği zaman vücuttaki olası mineral eksikliği önemli ölçülerde giderilir ve salgı bezinin fonksiyonları düzenli bir hale gelir.

Bakırın oligodinamik özelliği yani bakterileri öldürebilme özelliği vardır. Bakır sterilize edebilme özelliğine de sahiptir.Bakır romantizma ve eklem ağrıları için alternatif tedavi yöntemi olarak kullanılır. Bakır cilt sağlığı açısından önem arzeden melanin maddesinin üretiminde en çok etkili olan elementtir. Bunun yanında bakır yeni hücrelerin oluşmasını ve Cildin temiz kalmasını sağlar.

0 görüntüleme
  • w-facebook

BİZE ULAŞIN 

info@copperbucker.com

© 2019 by Copper Bucker  Proudly created with Featdoor.com

Güncel Haberler İçin Kaydolun !